O zápase hrochotských futbalistov v Malachove sme sa porozprávali s Jánom Dorotovičom, ktorý ako striedajúci hráč strelil dva góly.
Aké sú vaše bezprostredné dojmy po zápase s Malachovom? Čomu pripisuje sériu bez prehry, ktorú momentálne ťaháte?
„Po každom víťaznom zápase sú pocity vždy dobré. Nejakú sériu bez prehry popravde ani nevnímam, keby mi to nepripomeniete. Snáď nám to teda vydrží čo najdlhšie.“
Ako ste vnímali tímovú spoluprácu na trávniku? Urobili vám dva strelené góly radosť?
„Spolupráca na trávniku bola fajn, aj keď nám chýbalo dosť hráčov zo základu, veď som nakoniec musel nastúpiť aj ja. Myslím si, že sme mali aj dosť nepresností, ale to sa stratí pri tom výsledku. Čo sa týka mojich gólov, tie vyplynuli z hry, jednoducho prišli. Ja sa z nich už nejak špeciálne neteším, skôr ma nabudúce poteší, keď už nebudem musieť nastúpiť (smiech).“
Už vo 4. minúte musel striedať Tomáš Uhliar. Čo sa mu stalo? Ako je momentálne na tom?
„Tomáš má zranenie ešte z posledného domáceho zápasu. Snáď to nebude nič vážne a bude môcť čoskoro nastúpiť do zápasu.“
Bolo pre vás vedenie 0:1 už v 10. minúte povzbudením do ďalšieho priebehu zápasu? Hralo sa vám kľudnejšie, keď Patrik Diko zvýšil na 0:2?
„Keď mužstvo strelí gól hneď na začiatku, vždy to povzbudí a dodá sebavedomie do ďalšieho priebehu. Samozrejme, Paťovým gólom sme odskočili a hralo sa nám ľahšie aj o to viac, že domácim rozhodca hráča vylúčil ešte v prvom polčase po dvoch žltých kartách.“
Čo podľa vás rozhodlo o vašom včerajšom víťazstve? Odrážal výsledok duelu aj dianie na trávniku?
„Myslím si, že rozhodla hlavne naša väčšia futbalová kvalita, aj keď sa nechcem dotknúť súpera. Oni mali tiež pár nebezpečných šancí, pri ktorých nás dobrými zákrokmi v bráne podržal Stano Berky.“
Aké sú vaše očakávania pred štartom nadstavbovej časti?
„Myslím si, že na nadstavbovú časť sa všetci tešia. Určite to budú dobré, v niektorých prípadoch aj derby zápasy. Dúfam, že ukážeme ľuďom dobrý futbal, ktorý vieme hrať. Dôležitý bude tiež zdravotný stav hráčov, pretože niektorých trápia zranenia.“
FOTO: Obec Hrochoť/Facebook
