Martin Olšiak po zápase s lídrom: Hrať u prvého nikdy nie je ľahké, ale popasovali sme sa s tým dobre

Martin Olšiak po zápase s lídrom: Hrať u prvého nikdy nie je ľahké, ale popasovali sme sa s tým dobre

Futbalisti Látok odohrali v sobotu zápas na trávniku lídra, MFK Nová Baňa. „Dojmy sú dobré. Hrať u prvého mužstva v tabuľke nie je nikdy ľahké, ale myslím si, že sme sa s tým dobre popasovali. Bolo vidieť, že je to dobré mužstvo, ale aj my sme vyspelé mužstvo a dobrá partia. Nepúšťali sme ich do nejakých šancí, dostali sme góly po našich chybách, a to nás mrzí. Nevadí, musíme sa pripraviť na domáci zápas s Balogom.“

Tréner Mário Kurák nastavil svojim zverencom jasnú taktiku – hrať 1:2 1:2 a hlavne jednoducho. „To sa nám aj darilo. V druhom polčase sme chlapcov trochu potočili na 1:2 dotyky (Deco, M. Kubiš, ja, Kuro, Škopo). Potom sme nahrali na kraj Krkimu a ten nezvládol tlak, tak stratil. Čo sa týka gólu v závere prvého polčasu, už bolo aj po čase a vypadalo to tak, že sme už dostatočne nevnímali hru, čiže gól padol po našej chybe.“

„Po zmene strán sme taktiku nemenili a snažili sme sa hrať to, čo v prvom polčase. Najväčšiu šancu mal Vreštok (Yamal). Mal zakončenie z ľavej strany. Lopta skákala, tak ju zakončil z voleja a bol by to čistý gól, len trafil protihráča do hlavy, a ten zmaril jasný gól na 2:1. Škoda, možno by sa zápas inak vyvinul. Ešte na konci mal šancu stopérik Jožko Škopík. Mohol dať gól štvortehličkou na bruchu, ale lopta smerovala len do brvna, čiže škoda. Myslím si, že ten gól na 2:0 v 47. minúte bol zlomový. Ako vravím, škoda, že Vreštov volej neskončil v bráne, inak by sa vyvíjal zápas,“ týmito slovami uzavrel rozhovor Martin Olšiak. 

FOTO: BAZALA.SK

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *