Peter Košút neskrýva po konci jarnej časti nadšenie: U17 fungovala ako dobre namazaný stroj!

Peter Košút neskrýva po konci jarnej časti nadšenie: U17 fungovala ako dobre namazaný stroj!

Jarnú časť hodnotím veľmi, veľmi pozitívne. V jesennej časti sme uhrali len 7 bodov a skončili sme na 13 mieste. Počas zimy mužstvo z vlastných dôvodov opustil tréner Miroslav Hanes, ale do zimnej prípravy sme sa aj bez neho pustili s chuťou. Mužstvo v zime posilnili Miroslav Chlebničan, Filip Hronec a Dávid Jedlička, ktorí boli na jar oporami. Hráčom bol zmenený herný systém, ktorí si začali osvojovať hneď od začiatku prípravných zápasov. V jarnej časti už pod vedením trénera Jaroslava Sása sme začali prehrou s prvým Dolným Kubínom, potom sme vyhrali v Oravskej Jasenici a v 3. kole sme prehrali s druhým Martinom B. V týchto zápasoch sme neboli horším mužstvom, ale sa prejavila efektivita v zakončení.

Od štvrtého kola sme až do konca sezóny nenašli premožiteľa a našu 11 – zápasovú šnúru bez prehry zastavil až koniec sezóny V jarnej časti sme teda zo 42 možných bodov získali 34 a za to patrí VEĽKÉ POĎAKOVANIE VŠETKÝM HRÁČOM, čo nastúpili v tejto kategórii. Vo viacerých zápasoch sme boli lepším mužstvom a zápas bol len otázkou skóre. Hráči si zvykli na nový herný systém a každým zápasom to bolo lepšie. Vyzdvihnúť sa mi nedá žiadneho jednotlivca, lebo mužstvo fungovalo ako dobre namazaný stroj od brankára až po posledného hráča na lavičke. BOLA TO SUPER JAZDA BORCI 💪💪💪.

Ale chcem predsa poďakovať hráčom z MFK DETVA U15  Patrikovi Sekerešovi, Jakubovi Figurovi a Alešovi Kamrlovi, ktorí nás išli doplniť stále keď sa im dalo. Na túto časť sezóny budeme všetci rado a hrdo spomínať. Mať o 8 bodov viac, ktoré  sme stratili po remízach v jesennej časti, tak by sme sa umiestnili v prvej trojke. Ale aj 7 .miesto je v tak nabitej konkurencii super. V novom ročníku 2024/2025 sa znovu predstavíme v III. lige U17, ale už samotne ako MFK Detva. Touto cestou chcem poďakovať aj celému klubu MFK Spartak Hriňová za spoluprácu.

FOTO: MFK Detva 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *