Peter Košút hodnotí jarnú časť staršieho dorastu: Dokázali sme poraziť tabuľkovo lepšie postavené mužstvá

Peter Košút hodnotí jarnú časť staršieho dorastu: Dokázali sme poraziť tabuľkovo lepšie postavené mužstvá

Jarnú časť III. ligy U19 hodnotím so zmiešaným pocitmi. S konečným 13. miestom nie som spokojný. Získali sme len 11 bodov a to v zápasoch, kde sme sa zišli skoro v ideálnej zostave a v dobrom počte. Mužstvo malo oveľa na viac. Negatívne pocity mám z dochádzky viacerých a viac menej tých istých hráčov, kedy na duel neprišli, hlavne keď sme hrali vonku a svoj dôvod neuviedli. Preto bolo nutné mužstvo U19 doplniť o hráčov mladšieho dorastu, ale tí si miesto v rámci možností zastali.

V týchto zápasoch sme na súperových ihriskách prehrali výrazným rozdielom, čo ma mrzí, hlavne za hráčov, ktorí to berú vážne a chcú hrať kvalitný futbal. Napriek tomu chcem všetkým hráčom poďakovať za jarnú časť a aj celú sezónu. Vytvorili skvelú partiu, chémia fungovala, na ihrisku sa vedeli pozitívne povzbudiť a zastať sa jeden druhého. Po hernej stránke to nebolo až také zlé, hráči si osvojili herný systém z jesennej časti a o to menej práce som mal ja (smiech) . Dokázali sme poraziť tabuľkovo lepšie postavené mužstvá a naopak prehrať s mužstvami pod nami.

Viac som bol spokojný s defenzívou a brankármi. Aj keď sme inkasovali veľa gólov, no boli stále v permanencii a zvládli veľa súbojov. O niečo menšia bola spokojnosť s ofenzívou, kedy sme z veľa šancí  niekoľkokrát nevyužili ani jednu, aj napriek stálemu nácviku zakončenia v tréningoch. Chcem sa osobne poďakovať v mene  ako aj ostatných hráčov Adamovi Sásovi, Tomášovi Chabadadovi, Michalovi Kminiakovi, Michalovi Dianovi, Vladimírovi Sujovi, Enrikovi Wertheimovi a Adriánovi Čonkovi, ktorí odohrali v doraste posledné zápasy. Prajem im veľa šťastia v osobnom aj športovom živote. V novom ročníku 2024/2025 sa znovu predstavíme v III. lige U19, ale už samotne ako MFK Detva. Touto cestou chcem poďakovať aj celému klubu MFK Spartak Hriňová za spoluprácu.

FOTO: MFK Detva 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *