Futbalisti Kriváňa vstúpili do novej sezóny I. triedy duelom proti Ostrej Lúke. „Dojmy po zápase sú dobré. Mali sme viac z hry a bolo len otázkou času, kým prekonáme viacgólovú hranicu a rozvlníme sieť viackrát. So svojím výkonom som spokojný len čiastočne. Za stavu 0:0 som mal na kopačke tutovku. V sobotu som viac nahrával než zakončoval. Stále som veril, že nejaký gól dám a v závere som strelil dva.“
V 17. minúte poslal Kriváň do vedenia Ján Sekereš, ktorý väčšinou nastupuje ako brankár. „Fyzicky je dobre pripravený, potrebuje však odohrať viac zápasov v poli. Hral dobre, čo potvrdil aj dôležitým gólom.“
Ostrá Lúka síce v závere prvého polčasu znížila na 1:2, no Kriváňu prinavrátil dvojgólový náskok pár minút po začiatku druhého polčasu Martin Hromják. „Škoda toho inkasovaného gólu. Aj napriek nemu sme verili vo víťazstvo, čo sa po zmene strán aj potvrdilo. Dvojgólový náskok nás ukľudnil a potom bol už zápas plne v našej réžii.“
„Súper bol v prvom polčase húževnatý, pričom v druhom polčase po našich góloch odišiel. Víťazstvo je zaslúžené. Po zápase sme si v šatni zakričali víťazný pokrik a spokojní sme odišli domov,“ týmito slovami uzavrel rozhovor dvojgólový Peter Tkáč.
FOTO: Ján Tereň
