Peter Košút po dvojzápase v Štiavnici: U19 musí byť v ofenzíve viac odvážnejšia a trpezlivejšia. Smerom do útoku sa chlapci z U17 nevedeli vôbec presadiť

Peter Košút po dvojzápase v Štiavnici: U19 musí byť v ofenzíve viac odvážnejšia a trpezlivejšia. Smerom do útoku sa chlapci z U17 nevedeli vôbec presadiť

Dorastencov MFK Detva čakal cez víkend dvojzápas v Banskej Štiavnici, pričom staršiemu a ani mladšiemu dorastu sa na trávniku súpera bodovať nepodarilo. 

KATEGÓRIA U19

Na rozbitom ihrisku bola počas celého zápasu hra v strede poľa vyrovnaná. Hrali sme organizovane, spoľahlivo, čo vyústilo v kolektívny výkon a úvodný gól Solina. Domáci do polčasu ešte vyrovnali. Domácim v druhom polčase pomohol pri druhom a treťom góle náš brankár zle vyriešenými zákrokmi. Aj napriek tomu sme mali tri čisté šance, ktoré sme svojím nedôrazom v zakončení ľahkovážne zahodili a tak domáci pridali ešte jeden gól.
 
V ofenzíve musíme byť viac odvážnejší, trpezlivejší a hlavne zakončovať každú možnosť. Veľký rozdiel bol v zakončení, kedy my sme ani z 1000% príležitosti nedali gól. Stále si o tom pred zápasom hovoríme, ale realizácia na ihrisku žiadna sláva. Chcem ale chlapcom poďakovať. Aj keď sme prehrali, tak výsledok nezodpovedá dianiu na ihrisku.

KATEGÓRIA U17

Zápas sa hral na nekvalitnom teréne. V prvom polčase bola hra vyrovnaná. Smerom do útoku sa chlapci nevedeli vôbec presadiť. Viazla im spolupráca zbytočne strácali lopty. Domáci išli do vedenia po nedorozumení našej obrany. Druhý polčas bol z našej strany ešte horší. Hneď na začiatku sme po hrubých chybách darovali domácim dva góly. Chlapci sa po nich už nedokázali dostať do zápasu a znova pochybe inkasovali štvrtý gól.

FOTO A ZDROJ: MFK Detva 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *